W dniach 11-12 września 2023 podczas odbywających się w Biszkeku (Kirgistan) 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar przyznano Nagrody Tonndorfa. To znaczące wydarzenie międzykontynentalne na światowej mapie spotkań naukowych dotyczących zaburzeń słuchu.
Na całym świecie liczba osób dotkniętych szumami usznymi rośnie, dlatego badaniom poświęconym temu problemowi towarzyszy coraz większe zainteresowanie społeczne, kliniczne i naukowe. Odnotowujemy znaczące zapotrzebowanie na strategie i terapie zapobiegające szumom usznym oraz łagodzącym je. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, organizatorzy kongresu chcą zgromadzić doświadczonych i obiecujących naukowców oraz klinicystów, by wspólnie przyjrzeli się istniejącym problemom, omówili najnowsze pomysły na ich rozwiązanie, a także określili wyzwania, jakie stoją przed światem medycyny i nauki. Celem tegorocznego kongresu w Biszkeku jest wypracowanie nowych programów terapii, które znajdą zastosowane w badaniach naukowych i codziennej praktyce klinicznej.
Podczas tego wydarzenia wyróżniane są także osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się poprzez swój dorobek w dziedzinie badań nad słuchem i dla praktyki klinicznej w obszarze szumów usznych. Głównym laureatem kongresu został w tym roku prof. Henryk Skarżyński, który najważniejszą nagrodę Tonndorfa odebrał z rąk Edila Baisalova, wicepremiera Kirgistanu.
Serdecznie gratulujemy!
Podczas kongresu podpisano także memorandum o współpracy naukowej pomiędzy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz Kirgiską Państwową Akademią Medyczną.
2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar to wyjątkowe interdyscyplinarne spotkania i doskonała okazja do wymiany wiedzy.